ULUSLARARASI TIBBİ, AROMATİK ve BOYA BİTKİLERİ SEMPOZYUMU

Değerli Katılımcılar,

5-7 Ekim 2017 tarihlerinde İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Tıbbi, Aromatik ve Boya Bitkileri Sempozyumu, alanında uzman bilim insanları, araştırmacılar ve sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Sempozyumda, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile Boya Bitkileri alanında yaşanan son gelişmelerin paylaşılması ve bu alanlarda ileriye dönük yapılması gerekenlerin tespit edilmesi amaçlanmaktadır. Birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan ülkemiz coğrafyasında yetişen türler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak, endemik türlerin tanıtılması ve korunmasına yönelik çalışmalar, yeni teknolojik gelişmeler ve sektör sorunlarının saptanarak çözüme yönelik yaklaşımların geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşılacaktır.

Konuyla ilgili paydaşların ve siz değerli araştırmacıların katılımıyla tıbbi, aromatik ve boya bitkileri alanında ileriye dönük adımların atılması beklenmektedir. Bu bağlamda katılımınızla vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, sizleri Malatya’da ağırlamaktan onur duyarız.                                                                                                                                                                                                                                                                                          Saygılarımla,

                                                                            Prof. Dr. Ali Adnan HAYALOĞLU

                                                                                        Sempozyum Başkanı

0 comments on “ULUSLARARASI TIBBİ, AROMATİK ve BOYA BİTKİLERİ SEMPOZYUMUAdd yours →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir